PRIZNAVANJE PRETHODNOG UČENJA

Pri upisu na sveučilišni studij Logopedija u Rijeci, studenti mogu zatražiti priznavanje i vrednovanje kompetencija stečenih kroz formalno i neformalno obrazovanje te informalno učenje.

Priznavanje i vrednovanje prethodnog učenja temelji se na načelima jednake dostupnosti i pravednosti, jednake vrijednosti stečenih i priznatih skupova ishoda učenja, transparentnosti te osiguranja kvalitete.

Postupak priznavanja utvrđen je Pravilnikom o priznavanju i vrednovanju prethodnog učenja Sveučilišta u Rijeci (nalazi se niže).

Zahtjev za priznavanje podnosi pristupnik, a čine ga ispunjeni pristupni obrazac i pripadajuća dokumentacija:

• Ispunjen obrazac zahtjeva za priznavanje i vrednovanje formalnog i neformalnog certificiranog obrazovanja (preuzeti niže)
  • Uvjerenje o završenom programu ili dijelu programa
  • Opis programa (primjerice, sadržaj programa, opis stečenih kompetencija, broj sati nastave, popis literature, način provjere ishoda učenja i/ili drugo)

Pristupnik može priložiti i dodatne dokumente koji mogu poslužiti u svrhu dokazivanja stečenih skupova ishoda učenja, odnosno kompetencija (potvrde, autorski radovi, podaci o dosadašnjoj izobrazbi i/ili radnom iskustvu i drugo).

Preporuka je da se zahtjev za priznavanje preda prije početka akademske godine.