ODABRANI DEMONSTRATORI ZA LJETNI SEMESTAR AKADEMSKE GODINE 2023./2024.

Općenito

Nositelj kolegija određuje mjesto rada, opseg, sadržaj i raspored obveza i zadaća demonstratora.

Student demonstrator pomaže nastavniku i suradniku u izvođenju seminara, prema uputama i pod kontrolom predmetnog nastavnika te provodi konzultacije studenata u za to predviđenim terminima. Rad studenta demonstratora traje tijekom održavanja nastave, odnosno tijekom semestra kada se kolegij izvodi u skladu s izvedbenim nastavnim planom kolegija.

U dogovoru s predmetnim nastavnikom demonstrature mogu biti organizirane i online, koristeći alate za videokonferencije. Nastavnik je dužan obavijestiti demonstratora o njegovim obavezama te nadzirati njegov rad.

Demonstrator koji svoj rad ne obavlja sukladno preuzetim obavezama biti će razriješen prije isteka

vremena na koji je imenovan. Odluku o prestanku demonstrature donosi nositelj kolegija.

Tijekom trajanja demonstrature studenti demonstratori dužni su poštivati Etički kodeks Sveučilišta u

Rijeci te Pravilnik o stegovnoj odgovornosti studenata Sveučilišta u Rijeci. Svako neprimjereno

ponašanje demonstratora može se prijaviti Etičkom ili Stegovnom povjerenstvu Sveučilišta u Rijeci.

Opterećenje

Ukupan broj sati za sve studente demonstratore na kolegiju ne smije premašiti ukupan broj sati seminara na tom kolegiju.  Opterećenje studenta demonstratora iznosi 1 sat  tjedno, kroz ljetni semestar ili prema potrebi i dogovoru s predmetnim nastavnikom.

Novčana naknada

Demonstrator će primiti novčanu naknadu za svoj rad nakon što odradi obaveze iz svih predmeta za koje je izabran kao demonstrator, na osnovi iskaza ovjerenog od predmetnog nastavnika.

Isplata novčane naknade obavlja se posredovanjem preko Studentskog centra Sveučilišta u Rijeci na sljedeći način:

1. student mora podignuti prazan studentski ugovor na svoje ime i na kojem je kao poslodavac

naveden Sveučilište u Rijeci.

2. Nositelj kolegija upisuje na studentski ugovor broj izvršenih sati, cijenu sata i ukupan iznos te

parafira to mjesto na Ugovoru.

3. Ispunjen i parafiran ugovor od strane nositelja kolegija potpisuju student i rektorica na za to

predviđenim mjestima.

4. Potpisani ugovor se nosi u Studentski centar Sveučilišta u Rijeci koji će mu izdati račun.

5. Izdani račun predaje se računovodstvu Sveučilišta u Rijeci za isplatu.