Poziv za vršnjake pomagače u novom ciklusu projekta UNIRI brine.

U novoj akademskoj godini nastavljamo razvijati sustav vršnjačke podrške namijenjen osnaživanju osobnog razvoja, očuvanju mentalnog zdravlja i osiguravanja dobrobiti studenata i studentica.

Sveučilišni savjetovališni centar u potrazi je za studentima i studenticama svih sastavnica  Sveučilišta u Rijeci koji su zainteresirani_e za pružanje različitih oblika vršnjačke podrške kroz aktivnosti u sklopu projekta „UNIRI brine“.

Osim pružanja pomoći i podrške svojim kolegama i kolegicama, angažmanom u pojedinim projektnim aktivnostima studenti i studentice edukatori_ce imat će priliku steći praktično iskustvo organizacije radionica i/ili tribina, razviti vještine podučavanja i komunikacijske vještine te se umrežiti s kolegama_icama sa svog i/ili drugih fakulteta.

Vršnjačku podršku moguće je pružati putem tri različite kategorije aktivnosti i to:

1) Startaj osnaženo – provedba radionica usmjerenih na osnaživanje i pružanje podrške studentima_cama prvih godina studija

2) Nauči kako učiti – provedba radionica usmjerenih na razvoj vještina učenja koje su potrebne za uspješnije studiranje

3) Pripremi se za tržište rada – organizacija tribina usmjerenih na informiranje o prvim radnim iskustvima, specifičnostima pojedinih radnih mjesta te izazovima koji se javljanju nakon stjecanja diplome i ulaska u svijet rada

Za sudjelovanje u svakoj od navedenih aktivnosti stručni tim SSC-a provest će edukaciju za prijavljene. Studenti_ce edukatori_ce će imati podršku tima SSC-a, kao i koordinatora_ica s njihovih matičnih fakulteta.

Studenti_ce mogu odabrati u koje se aktivnosti žele uključiti (jednu ili više, ovisno o kriterijima i preferencijama), a angažman će biti honoriran putem studentskog ugovora.

Iskaz interesa te pronalazak detaljnijih informacija o aktivnostima i terminima održavanja moguć je ispunjavanjem obrasca na poveznici.

Kako je prošao prvi ciklus provedbe projekta te kakvo je to iskustvo biti vršnjak pomagač, možete provjeriti ovdje. Veselimo se prijavama kako novih, tako i već iskusnih pomagača_ica – edukatora_ica!